Jesteś tutaj: Strona główna » Nasza oferta » Wycieczki szkolne » SZYDŁÓW -KUROZWĘKI -UJAZD

SZYDŁÓW -KUROZWĘKI -UJAZD

wycieczka szkolna

Szydłów - Kurozwęki - zamek Krzyżtopór

Szydłów - zyskał miano "polskiego Carcassone" dzięki zachowanemu do czasów współczesnych XIV-wiecznemu układowi urbanistycznemu zawierającemu wiele elementów tak architektonicznych jak i przestrzennych średniowiecznego miasta. Do najważniejszych zabytków miasteczka zaliczają się: mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy, kościół farny p.w. św. Władysława, kościół pod wezw. W.W. Świętych, synagoga.

Zespół pałacowo-parkowy w Kurozwękach. W XIV w. Kurozwęccy herbu Poraj wznieśli zamek. W następnych wiekach budowlę dwukrotnie przebudowano: w XV-XVII w. w stylu renesansowym, a ok. 1770 r. na modłę klasycystyczną. W budynku zajmowanym niegdyś przez służbę obecnie działa pensjonat. Innego rodzaju atrakcjami są stadnina koni, stado bizonów amerykańskich oraz mini ZOO i labirynt kukurydziany.

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe wzniesiono w XVII w. z polecenia Krzysztofa Ossolińskiego. Nazwa Krzyżtopór pochodzi od krzyża oraz topora (herbu Ossolińskich). Według legendy bryłę zamku podzielono na cztery baszty, tyle co pór roku. Wewnątrz znajduje się 12 sal tyle co miesięcy, 52 pokoje, czyli 52 tygodnie roku. Podobno zamek miał mieć 365 okien tyle co dni w roku. Jak głosi legenda, jedna z komnat miała szklany dach, nad którym umieszczono wielkie akwarium z egzotycznymi rybami. Teren zamku pokrywały rozległe ogrody.

Program

Wyjazd w godzinach porannych. W programie:
Szydłów – Rynek, ruiny zamku, synagoga, kościół pw. św. Władysława, Brama Krakowska, pw. kościół Wszystkich Świętych.
Kurozwęki – pałac, lochy, mini ZOO i safari wozem westernowym wśród bizonów.
Ujazd – zwiedzanie ruin magnackiej rezydencji „Krzyżtopór”.
Powrót w godzinach popołudniowych.
 

Cennik

o terminy i ceny zapytaj w Biurze Podróży Prima Tour:

tel. 41 344 53 29 lub biuro@primatour.pl

  • Cena obejmuje:

    transport autokarem, opiekę pilota – przewodnika, bilety wstępu, ubezpieczenie.

  • Uwagi:

    wyjazd skalkulowany z Kielc. Programy wycieczek oraz ich ceny są orientacyjne, na życzenie przygotowujemy i kalkulujemy wyjazdy o dowolnym programie, ilości osób, ilości dni oraz miejscu wyjazdu.

Galeria

Jesteśmy członkiem

Nasze imprezy gwarantuje

Polak za granicą

Facebook