Jesteś tutaj: Strona główna » Nasza oferta » Portugalia

Portugalia

Program

 • Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 13:00. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 15:15. Przylot do Lizbony o godz. 18:30. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
 
 • Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Santarem – miasta zwanego stolicą portugalskiego gotyku, ze względu na liczne zabytki pochodzące z tego okresu. Nawiedzenie Kościoła Św. Stefana – miejsce Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Fatimy. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Udział w Drodze Krzyżowej ulokowanej pięknie wśród gaju oliwnego, czas na refleksję i modlitwę, a także wizyta w Aljustrel – znajdują się tutaj oryginalnie zachowane domy rodzinne Pastuszków. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.
 
 • Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Następnie przejazd do Alcobaca – zwiedzanie klasztoru z XII w., który szczyci się największym gotyckim kościołem w kraju. Zabytek wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Nazare, urocza miejscowość nad Oceanem Atlantyckim. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Czas wolny: podziwianie panoramy bezkresnego oceanu, spacer plażą, orzeźwiająca kąpiel, a także możliwość skosztowania słynnych, portugalskich sardynek. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.
 
 • Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Z miastem związana jest także postać siostry Łucji. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w. oraz katedrę Sé Velha – uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii, wzniesioną w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Czas wolny. Przejazd do Tomar założonego przez Templariuszy w XII w., kiedy to wspomagali oni Portugalczyków w walce przeciwko Maurom. Nad miastem góruje potężny, warowny zamek mieszczący Convento de Cristo. Klasztor ten nadal zachowuje elementy charakterystyczne dla Templariuszy oraz ich następców – Zakonu Chrystusa. Potęgę zakonu oraz królewskiego mecenatu podkreślają dekoracje manuelińskie, należące do najpiękniejszych w Portugalii. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.
 
 • Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Porto – przepięknie położonego wzdłuż rzeki Douro, znanego z wybornych win. Zwiedzanie portu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento – z pięknymi azulejos przedstawiającymi historię Portugalii, most żelazny z XIX w. – Ponte Dom Luís I – projektu ucznia Gustave’a Eiffla. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Puentą dnia będzie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto! Spacer historyczną dzielnicą Ribeira. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.
 
 • Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na niepowtarzalny spacer. Możliwość zakupienia pamiątek: haftowane obrusy, tradycyjne „koguty” pod różną postacią… Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Wizyta w Pałacu National i spacer po uroczym miasteczku. Czas wolny. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki i obowiązkowa sesja fotograficzna. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
 
 • Dzień 7:
Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu. Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, ukazujący bogactwo i potęgę Portugalii w XV w., Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Znajdują się tu miejsca związane ze Św. Antonim Padewskim: romańska Katedra, Kościół Św. Antoniego – świątynię wybudowano w miejscu narodzin Świętego. Następnie czas wolny na Placu Rossio. Proponujemy skorzystanie z neogotyckiej windy – Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowanej na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta. Na koniec odwiedzimy dzielnicę „21 wieku” – Park Narodów (Parque das Naçoes), w której odbyła się wystawa Expo w 1998 r. Spacer nadrzecznym bulwarem, dla chętnych wizyta w największym w Europie oceanarium (17 Eur/os). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
 • Dzień 8:
Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe). Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 9:30. Przylot do Warszawy o godz. 14.25.
 
 

Cennik

termin cena
27.05 - 03.06.2017 3 180 zł

 

 • Cena obejmuje:

  Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (z cateringiem na pokładzie); Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii; Zakwaterowanie: hotele **/*** (pok. 2 i 3 osobowe): 4 noclegi w Fatimie, 3 noclegi w okolicach Lizbony; Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja; Ubezpieczenie AXA Travel: KL wraz z Assistance – 10.000 Eur (w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych), NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur); Opiekę polskojęzycznego pilota.

 • Dodatkowo płatne:

  usługi przewodnickie, bilety wstępów, rejs statkiem po Douro – ok. 80 Eur/os

 • Uwagi:

  organizatorem imprezy jest Biuro Podróży Pomian Travel.

Jesteśmy członkiem

Nasze imprezy gwarantuje

Polak za granicą

Facebook