Jesteś tutaj: Strona główna » Nasza oferta » Portugalia

Portugalia

Program

 • Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 13:00. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 15:15. Przylot do Lizbony o godz. 18:30. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
 
 • Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci i czas dla siebie w tym niezwykłym miejscu. Zobaczymy: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Udział w Drodze Krzyżowej ulokowanej pięknie wśród gaju oliwnego, czas na refleksję i modlitwę, a także wizyta w Aljustrel – znajdują się tutaj oryginalnie zachowane domy rodzinne Pastuszków. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.
 • Dzień 3:
Śniadanie. Następnie przejazd do Tomar założonego przez Templariuszy w XII w., kiedy to wspomagali oni Portugalczyków w walce przeciwko Maurom. Nad miastem góruje potężny, warowny zamek mieszczący Convento de Cristo. Klasztor ten nadal zachowuje elementy charakterystyczne dla Templariuszy oraz ich następców – Zakonu Chrystusa. Potęgę zakonu oraz królewskiego mecenatu podkreślają dekoracje manuelińskie, należące do najpiękniejszych w Portugalii. Centrum miasta stanowią wąskie uliczki, którymi będziemy spacerować. Powrót do Fatimy, dla chętnych degustacja portugalskich trunków w lokalnej „bodega”. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami.
 
 • Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Następnie przejazd do Alcobaca – zwiedzanie klasztoru z XII w., który szczyci się największym gotyckim kościołem w kraju oraz skrywa historię nieszczęśliwych kochanków.. Zabytek wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Nazare. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Czas wolny: podziwianie panoramy oceanu, spacer plażą i możliwość skosztowania słynnych portugalskich sardynek. Dla chętnych kąpiel w Oceanie Atlantyckim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami.
 
 • Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na niepowtarzalny spacer i smakowanie.... wiśniówki w portugalskim wydaniu. Ginja dostępna jest tutaj także w smaku czekoladowym, a samo Obidos znane jest z corocznych festiwali czekolady. Możliwość zrobienia zakupów: haftowane obrusy, tradycyjne „koguty” pod różną postacią… Przejazd do Peniche. Zakwaterowanie w hotelu, popołudniowy relaks na plaży i kąpiel w Oceanie Atlantyckim. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.
 
 • Dzień 6:
Śniadanie. Całodniowy relaks – czas wolny na plażowanie i kąpiel w Oceanie Atlantyckim. Proponujemy także spacer po uroczym Peniche – słynącym z pięknych koronek – możliwość przyjrzenia się pracy kobiet wyszywających serwety o wyjątkowych wzorach. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
 • Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie portugalskiej stolicy. Zobaczymy m.in. Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkrywców. Pobyt w tej uroczej dzielnicy urozmaici wizyta w słynnej cukierni – „Pasteis de Belem” z aromatyczną kawą i specjalnością szefa zakładu… Następnie przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Znajduje się tu romańska Katedra upamiętniająca wyzwolenie miasta spod władzy Maurów oraz Kościół Św. Antoniego – świątynię wybudowano w miejscu narodzin Świętego. Czas wolny na Placu Rossio. Proponujemy skorzystanie z neogotyckiej windy – Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowanej na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy – panorama bezkresnego oceanu i obowiązkowa sesja zdjęciowa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
 
 • Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Krótki spacer po uroczym i romantycznym miasteczku, w którym znajduje się najlepiej zachowany w Portugalii pałac królewski, pamiętający epokę średniowiecza – Palacio National. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 13:25. Przylot do Warszawy o godz. 18:20.
 
 

Cennik

termin cena
24.06 - 01.07.2017 3 165 zł

 

 • Cena obejmuje:

  Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg); Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii; Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/*** (pok. 2 os.); Wyżywienie: 7x śniadanie w formie bufetu, 7x obiadokolacja; napoje do obiadokolacji, catering na pokładzie samolotu; Ubezpieczenie AXA Travel: KL wraz z Assistance – 10 000 Eur (w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych), NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur; Opiekę pilota / rezydenta.

 • Dodatkowo płatne:

  Usługi przewodnickie i bilety wstępów – ok. 55 Eur/os. (Mosteiro dos Jeronimos, klasztory w Tomar, Batalha i Alcobaca, słuchawki). Wieczór Fado w połączeniu z tradycyjną kolacją: 25 Eur / os.

 • Uwagi:

  organizatorem imprezy jest Biuro Podróży Pomian Travel.

Jesteśmy członkiem

Nasze imprezy gwarantuje

Polak za granicą

Facebook