Jesteś tutaj: Strona główna » Nasza oferta » Współpraca

Współpraca

Szanowni Państwo,

Teatr Quadro to grupa młodych ludzi z województwa świętokrzyskiego, którzy z niezwykłą pasją i zaangażowaniem przedstawiają spektakle dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
Tworzymy i realizujemy spektakle teatralne, imprezy edukacyjno-ekologiczne, szkolenia i prelekcje dla dzieci i młodzieży na terenie całego kraju. W naszym teatrze występują profesjonalni, wykwalifikowani aktorzy, mający w swoim dorobku kilkuletnie doświadczenie w pracy scenicznej. Przedstawienia urozmaicamy: barwną scenografią, ciekawymi kostiumami, autorską oprawą muzyczną oraz nowatorskim wykorzystanie oświetlenia UV dzięki czemu uzyskujemy unikatowe efekty wizualne.

Repertuar na rok szkolny 2015/2016
Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna
- Kogiel i Mogiel ratują las
- Kogiel i Mogiel łapią wiatr
Szkoła Podstawowa
- W 80 dni dookoła świata
Gimnazjum
- Mały Książę
- Skąpiec

Autorskie przedstawienia profilaktyczne

Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne


Przygody Kogla i Mogla to interaktywne, edukacyjne choć niepozbawione humoru ekologiczne przedstawienia teatralne dla najmłodszych. Tytułowe postaci to dwóch krasnali Kogiel i Mogiel, którzy wraz z Dziadkiem Poziomką na swój wyjątkowy sposób chronią las przed różnymi niebezpieczeństwami. Dzieci uczestniczące w spektaklu biorą czynny udział w przygodach krasnali dzięki czemu lekcja ekologii na długo pozostanie w ich pamięci. Poza piękną scenografią, barwnymi kostiumami, uczestnicy będą mogli zobaczyć ręcznie robione lalki oraz śpiewać piosenki skomponowane specjalnie na potrzeby spektakli. Przygody Kogla i Mogla to edukacja z zupełnie innej bajki.
Kogiel i Mogiel ratują las Pewnego słonecznego dnia w Brzozowym Gaju pojawia się ogromne zagrożenie. Człowiek wzniecił pożar. Ucierpieć może nie tylko wspaniała zielona przyroda, ale także wszystkie zwierzęta. Trzeba szybko reagować! Na pomoc krasnalom przybywają: muzykalna sowa, nadpobudliwy zając oraz trzmiele Bzyk i Bzzzyk. Wszyscy wspólnie próbują powstrzymać żywioł. Jednak niezbędna będzie pomoc siedzących na widowni dzieci. Po spektaklu uważni widzowie na pewno będą wiedzieli, jak należy postępować w wypadku wybuchu pożaru, a także co to jest segregacja śmieci i dlaczego warto o nią zadbać.
Kogiel i Mogiel łapią wiatr Tym razem nasze sympatyczne rodzeństwo ma wielki kłopot! Zapomnieli o urodzinach Dziadziunia. A gdyby tego było mało, w lesie znajdują poturbowanego trzmiela. Całe szczęście, że Kogiel uczył się pierwszej pomocy i Bzyk został profesjonalnie opatrzony. Wdzięczny trzmiel podsuwa naszym bohaterom pomysł zorganizowania pikniku niespodzianki. Rozwiązanie świetne i proste! Realizacja planu idzie jednak troszkę gorzej niż zakładano. Na szczęście z pomocą przybywa prof. Jagoda Lisiecka Kiwi, która jest naukowcem i konstruktorem inżynierem. Właśnie skończyła budowę swojej najnowszej machiny zamieniającej energię wiatru w prąd. Ale jak ona działa, najlepiej wyjaśni widzom sama Pani Profesor.

 

Adaptacje lektur szkolnych.

Szkoła Podstawowa- klasy 4-6


W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne’a to powieść wyjątkowa, która wciąż cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Interpretacja książki w wykonaniu Teatru Quadro to spektakl wyjątkowy. Kostiumy i scenografia przenoszą widzów w podróż dookoła świata. Liczne zwroty akcji wzmagające dynamikę spektaklu z zaangażują nawet tych najbardziej opornych widzów, a przygody bohaterów wielokrotnie wzruszą i rozbawią. To historia, która zmusi do refleksji o Nas samych. Historia o dążeniu do celu, spełnianiu marzeń oraz o wielkiej sile miłości.

Gimnazjum – do wyboru dwie adaptacje


Skąpiec to historia człowieka owładniętego jedną z największych namiętności ludzkich: pieniądzem. Dla głównego bohatera, Harpagona, pieniądz jest sensem życia, który przysłania inne bezcenne war-tości, jak miłość, szczęście, przyjaźń, rodzina, czy nawet czyjeś życie. Lektura w wykonaniu Teatru Quadro bawi i edukuje. Przystępny język przedsta-wienia pozwala młodzieży lepiej zrozumieć proble-matykę opowieści, uwydatnia komizm postaci oraz nadaje dziełu wyjątkową ponadczasowość. Dlaczego Skąpiec? W XXI w., w dobie konsumpcjo-nizmu szczególnie łatwo zapomnieć o tym co najważniejsze. Mamy nadzieję, że dzięki mora-łom płynącym ze sztuki Moliera, na nowo będziemy mogli sobie uświadomić, że nie wszystko da się kupić i że pieniądze nie zawsze dają szczęście.


Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupéry to książka magiczna. Bogactwo sentencji i mądrość z niej płynąca przyniosła książce miano „baśni filozoficznej”, jednocześnie stając się dla wielu czytelników wyjątkowo ważną lekturą. Mały Książę w wykonaniu Teatru Quadro to barwna, baśniowa historia, która w zrozumiały dla dzieci sposób przekazuje ponadczasowe wartości. Tajemniczą atmosferę podróży doskonale oddają oryginalne, odrealnione dekoracje i fantastyczna muzyka, a dialogi pozwolą ukazać niezwykłą poetyckość utworu. Mały Książę jest wyjątkowo wdzięcznym dziełem do interpretacji: to piękna, wzruszająca opowieść, pełna refleksji dotyczących tego jak być po prostu dobrym, wartościowym człowiekiem.

 

www.teatrquadro.pl

 

Każda klasa, która pojedzie z nami na wcieczke szkolną, otrzyma bon promocyjny na wybrany spektakl do Teatru Quadro.

Jesteśmy członkiem

Nasze imprezy gwarantuje

Polak za granicą

Facebook